لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهید %1$s.منو

اطلاع رسانی

تهمیدات لازم برای برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه و عکس البرز اندیشیده شود

دبیر جشنواره بین المللی فیلم کوتاه و عکس با موضوع نقش زنان و کودکان در جنگ با تاکید به لزوم اندیشیدن تمهیدات لازم برای برگزاری جشنواره فیلم کوتاه و عکس، از اعلام آمادگی بیش از ۴۰ کشور برای ارسال آثار به این جشنواره خبر داد.

به نقل از دبیرخانه جشنواره، ناصر باکیده صبح پنجشنبه در نشست هماهنگی نخستین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه و عکس با موضوع نقش زنان و کودکان در جنگ که به میزبانی استان البرز برگزار می شود، اظهار کرد: باید برای برگزاری این همایش تمهیدات لازم اندیشیده شود و تمام ارگان ها و ادارات ذیربط به وظایف خود عمل کنند.

دبیر جشنوراه بین المللی فیلم کوتاه و عکس در ادامه با بیان اینکه جامعه هدف این جشنواره نوجوانان و جوانان هستند، عنوان کرد: هرسال بیش از سه هزار فیلم کوتاه توسط جوانان تولید می شود. این جشنواره می تواند دیدگاهی راهبردی برای جوانان ایجاد کند و آنها را به سمت و سوی مناسبی برای ساخت فیلم کوتاه هدایت کند.

وی با اشاره به اینکه موضوع جشنواره فیلم کوتاه و عکس علاوه بر هشت سال دفاع مقدس، دو طیف هجمه های وارد بر کشور و نقض حقوق بشر را دنبال می کند، افزود: با این اقدام می توانیم سینمای کوتاه کشور های خارجی را نیز رصد کنیم.

باکیده از اجرای طرح استعداد یابی در جشنواره فیلم کوتاه و عکس با موضوع زنان و کودکان در جنگ خبر داد و گفت: تیم های شرکت کننده بین المللی در این جشنواره مشخص شده اند و در نظر داریم با همکاری مسئولان استان البرز، این جشنواره به نحو احسن برگزار شود.

به گفته وی اگر تمهیدات لازم در استان البرز اندیشیده شود و استان ها و کشور های دیگر نیز همکاری خود را اعلام کنند، می توانیم این جشنواره را همزمان در سراسر کشور و کشور های دیگر برگزار کنیم.

دبیر برگزاری جشنواره فیلم کوتاه و عکس با تاکید به اهمیت پوشش خبری جشنواره توسط رسانه ها تاکید کرد و افزود: در نظر داریم این جشنواره را در رسانه های متعدد سطح کشور و بین الملل، مطرح کنیم. جامعه هدف این جشنواره علاوه بر جوانان، هنرمندان، سینماگران و تمام مردم هستند، به همین منظور رسانه ها نقش مهمی در جشنواره فیلم کوتاه و عکس دارند.

به گفته وی بیش از ۴۰ کشور برای ارسال آثار به جشنواره فیلم کوتاه و عکس، اعلام آمادگی کرده اند.

دیدگاه خود را ثبت کنید