لطفا یک منو را به مکان منوی اصلی زیر اختصاص دهید %1$s.منو

اطلاع رسانی

نمایش مستند “کافه، خیابان، پیاده رو” در برنامه بهمن ماه “سینما – خورشید”؛ در پردیس ملت

مستند “کافه، خیابان، پیاده رو” ساخته میثم حسن زاده ؛ بیست و نهم بهمن ماه در برنامه سینما – خورشید در پردیس سینما گالری ملت نمایش داده می شود.

میثم حسن زاده فیلمساز و مستند ساز که آثارش در چندین جشنواره داخلی و خارجی مورد پذیرش و تقدیر قرار گرفته، این روزها در انتظار اکران مستندی با عنوان کافه خیابان پیاده رو در پردیس سینمایی ملت است.

حسن زاده تحصیل کرده در رشته ی تئاتر میباشد و در سال ۸۹ با کارگردانی نمایش بر ولادیمیر و استراگون چه گذشت؟ در جشنواره فجر حضور داشت. فیلم های کوتاه و مستند او: تولدت مبارک(۱۳۹۵)، کافه خیابان پیاده رو(۱۳۹۳)، جای خالی حضور(۱۳۹۶) ؛ در جشنواره های متعدد داخلی و بین المللی پذیرفته شده و جوایز متعددی را کسب کرده اند.

از جمله این جوایز می توان به؛ لوح تقدیر بهترین فیلم از جشنواره AOF آمریکا برای مستند جای خالی حضور، و جایزه آکادمی فیلم پنج قاره FICOCC برای مستند کافه خیابان پیاده رو  اشاره کرد.

همچنین حضور در جشنواره های  MONTHS رومانی ؛ GOLD MOVE انگلیس ؛  SFAAF فیلم هنر و جنوب شیلی بخشی دیگر از موفقیتهای اوست.

حسن زاده در حال حاضر نگارش فیلمنامه ای با عنوان گیجی را با نویسندگی مشترک پیمان ناجی به پایان رسانده و مترصد دریافت پروانه ساخت می باشد.

او خود را برای ساخت اولین پروژه ی سینمایی بلند خود که  داستان آن در دهه شصت و حول محور بمباران تهران می گذرد آماده می کند.این فیلمنامه با نام موقت “یک دانش آموز به نام عبدالرضا” و با همکاری مشترک محمدرضا علایی نوشته شده و طبق برنامه بعد از ساخت گیجی کلید خواهد خورد.

لازم به ذکر است، جشنواره خورشید به‌ عنوان رویداد ویژه سینمای مستقل تجربه‌گرا در کشور؛ به منظور حمایت از سینمای مستقل با ساختار خلاقانه، پیشرو و تجربه‌گرا و تأکید بر ضرورت گسترش تولید این آثار و معرفی این سینما به‌ عنوان سینمای موثر و جریان ساز، با اولویت بخشیدن به آموزش در جهت افزایش آگاهی فیلمسازان، استانداردهای بین المللی و ارتقای کیفی تولیدات این سینما، با همکاری پردیس سینما گالری ملت، در برنامه ای با عنوان “سینما – خورشید”،  اقدام به برگزاری نشست های آموزشی، نمایش فیلمهای ایرانی و بین الملل همراه با گفت و گوهای تخصصی نموده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید